Dokler se mi niso pojavili simptomi, jaz za sindrom karpalnega kanala sploh nisem vedela. Zakaj je pri meni, prišlo do tega ne vem in se ne mislim poglabljati. Bolečine v zapestju so bile vse pogostejše, čutila sem tudi mravljince v prstih, ki so se pojavljali tako čez dan kot tudi ponoči. Ker so bolečine bile vedno bolj močne, sem se odločila, da pokličem zdravnika, da skupaj dorečeva, kam to pelje, ker sem prepričana, da gre za sindrom karpalnega kanala, ker sem imela tipične znake te bolezni.
Že po telefonu sem zdravniku povedala, da gre verjetno za sindrom karpalnega kanala, tako da je že on vedel, kako naprej, le pogovoriti se moral z menoj in me poslati na slikanje, da se točno vidi, ali je sindrom karpalnega kanala šele začetek ali je že napredoval.
Pri pregledu sva se dogovorila, da grem na slikanje in se potem spet vidiva, do takrat pa mi je svetoval, kako naj si pomagam:
- Naj se izogibam tistim gibom, ki mi bolečino povzročajo.
- Priporočal mi je uporabo zapestnice, ki mi bo pomagala, da me zapestje ne bo tako bolelo, ko delam določene gibe in uporaba zapestnice ponoči.
- Predpisal mi je protivnetne tablete, ki jih jemljem po potrebi.
Tako mi je rekel, da bova končno odločitev postavila po 2 mesecih, ali je potrebna operacija ali ne. Seveda si jaz operacije nisem želela, kajti sama sem prepričana, a vsak poseg v telo ni dober. Zato bom naredila vse, da se bo moja bolečina zmanjšala in da mravljinci ne bodo tako pogosti. Moram priznati, da sindrom karpalnega kanala, sploh ni tako nedolžen, pride čisto po tiho in ti kar zakomplicira vse skupaj. Čez dan te omejuje pri delu, ponoči pa čutiš mravljince, ki te neprestano prebujajo. Upam, da bom sindrom karpalnega kanala rešila brez operativnega posega, če pa bom že morala na poseg, pa upam na hitro okrevanje.
Kirurgija roke je pravi naslov za vse težave s karpalnim kanalom.