Vnetje mehurja in odlični nasveti za preprečevanje

Če se želite izogniti vnetju mehurja, je zelo pomembno, da skrbite za pogosto uriniranje. To je ključnega pomena, če se s takšno težavo soočate pogosteje. Na stranišče morate zato oditi v trenutku, ko začutite potrebo in ne čakate, ko je to že res nujno. Dlje časa, ko bodo bakterije v mehurju, več škode boste s tem povzročili. Roke pa si umijte že pred samo potrebo in vsekakor tudi po njej.

Da bi preprečevali vnetje mehurja, je ključnega pomena tudi to, da si spodnje perilo menjate prav vsak dan. Kot je to značilno tudi za druge vrste vnetij, tudi vnetje mehurja preprečuje toplota. Ravno zato je ključnega pomena, da ste v spodnjem delu telesa kar se da dobro oblečeni. 

Pozimi si lahko na trebuh daste termofor

Pozimi si lahko za vnetje mehurja na trebuh položite termofor. Ta lahko na zelo učinkovit način krepi odpornost ter lajša bolečine. Prav tako so dobrodošle tudi tople sedežne kopeli, ki naj vključujejo ustrezna zdravilna zelišča.

Včasih pa je za vnetje mehurja nujno potrebno poseči po antibiotikih. V tem primeru nikakor ne smete pozabiti na dobre oziroma na koristne bakterije v vašem črevesju. Poskrbeti je torej treba za črevesno floro. Uživajte čim več zelenjave, solat in sadja. Dobro je poseči tudi po mlečnokislinskih fermentiranih živilih, kot so na primer zelje, jogurti, kefir, fermentirana sirotka.

Sočasno z antibiotičnim zdravljenjem pa lahko uporabljate na primer zdravilo Canephron. Možnosti za preprečevanje vnetja mehurja in za njegovo zdravljenje je torej kar nekaj. V prvi vrsti za vnetje mehurja dovolj dobro lahko poskrbite kar sami. Predvsem je pomembna preventiva. Ta naj vključuje tudi redno gibanje na dovolj svežem zraku, ustrezno prehrano, ne nazadnje tudi dovolj kakovostnega in mirnega spanja za zdravje. Če pa se težave z vnetjem mehurja prepogosto ponavljajo, pa je vsekakor treba čim prej obiskati tudi zdravnika.